آموزش معرفی وب سایت به موتور جستجو گوگل

آموزش معرفی وب سایت به موتور جستجو گوگل
  • پنج شنبه ۱۷ خرداد سال ۱۳۹۷

بعد از ساخت سایت از طریق سامانه نوین سایت ساز و تنظیم یک دامنه اختصاصی بر روی سایت خود ، جهت شناسایی وب سایت مربوطه به موتور جستجوگر گوگل  باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.(توجه داشته باشید ، زمانی این مراحل را انجام دهید که یک دامنه اختصاصی برای سایت شما تنظیم شده باشد و با زیر دامنه نوین سایت ساز نباشد)

1-       برای شروع کار بروید به صفحه‌ی اول گوگل وبمستر که آدرسش google.com/webmasters است. و بر روی گزینه Sign in to Webmaster Tools کلیک کنید. برای ورود به وب مستر نیز شما باید gmail  داشته باشید.

2-       خوب حالا اگه قبلا وارد Gmail خودتون شده باشید مستیقیم وارد گوگل وب مستر می‌شوید  اما اگه وارد gmail نشده باشید صفحه ای براتون نمایش داده خواهد شد که از آن بخش باید gmail  به همراه کلمه عبور را وارد کنید تا وارد بخش وب مستر شوید.

3-       خوب حالا که وارد شدید وارد پنل مدیریت گوگل وبمستر می‌شوید. در اینجا بر روی گزینه ADD a SITE کلیک کنید . بعد پنجره ای بازخواهد شد که انجا باید آدرس سایتتون رو با www وارد کنید . به عنوان مثال www.novinsitesaz.ir  و در ادامه  بر روی continue  کلیک کنید.

4-       بعد از این مرحله نوبت به راستی آزمایی از طریق گوگل می‌شود که آیا وب سایت معرفی شده متعلق به شما می‌باشد. در این مرحله راحترین راه انتخاب گزینه Alternate methods می‌باشد که شما کاربران نوین سایت ساز در ادامه به انتخاب HTML  tag  پرداخته و در ادامه کد ارائه شده توسط گوگل را کپی و به پنل مدیریت سایت خود در نوین سایت ساز مراجعه کنید.


 


5-        در این بخش وارد منو تنظیمات سایت شوید.

 

 

6-       در صفحه مربوطه به بخش مربوط به هدر مراجعه و در آن قسمت کد کپی شده از وب مستر گوگل را در این بخش قرار دهید  و ذخیره سازی  را بزنید. و بعد از این مراحل به صفحه گوگل وب مستر بازگشته و بر روی verify کلیک کنید. 


بعد از اتمام این مراحل برای آگاهی ازاین که وب سایت شما به ربات‌های گوگل شناسانده شده است ، از طرف گوگل به شما پیامی با این عنوان ارسال خواهد گردید.

پیام یا نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

آخرین مقالات

تفاوت سایت ساز با سیستم مدیریت محتوا ؟

یکشنبه ۲۷ آبان سال ۱۳۹۷

تفاوت سایت ساز با سیستم مدیریت محتوا ؟
سایت سازها چگونه کار می‌کنند

شنبه ۱۲ آبان سال ۱۳۹۷

سایت سازها چگونه کار می‌کنند
سایت ساز یا وردپرس

پنج شنبه ۳ آبان سال ۱۳۹۷

سایت ساز یا وردپرس
سایت ساز چیست

شنبه ۲۸ مهر سال ۱۳۹۷

سایت ساز چیست
سئو و بهینه سازی وب سایت با استفاده از شبکه اجتماعی لینکدین

پنج شنبه ۸ شهریور سال ۱۳۹۷

سئو و بهینه سازی وب سایت با استفاده از شبکه اجتماعی لینکدین
آموزش نحوه تغییر Name Server در ایرنیک

سه شنبه ۲۳ مرداد سال ۱۳۹۷

آموزش نحوه تغییر Name Server در ایرنیک